برگزاری موفقیت آمیز اولین عملیات امداد و نجات غار در خوزستانایسنا/خوزستان اولین عملیات تخصصی امداد و نجات غار در خوزستان با مشارکت هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان خوزستان در اردیبهشت برگزار شد.

عبدالرضا سپهری، رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی خوزستان در گفت‌وگو با این ایسنا، با اشاره به برگزاری نخستین دوره آموزشی امداد و نجات غار در اهواز، اظهارکرد: این دوره آموزشی با حضور پیمان یاوری مربی بین المللی، ریس کمیته غارنوردی کشور و از مسئولان تیم های عملیات امداد و نجات هلال احمر کشور به مدت ۳ روز برگزار شد که در انتها عملیات امداد و نجات مصدوم در چاه غار چلویر بخش سوسن شهرستان ایذه توسط تیم غارنوردی استان خوزستان در روز جمعه  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ اجرا شد. 

وی بیان کرد: برای انجام این عملیات نجات، ابتدا الگوی اولیه عملیات نجات طرح ریزی شد و در سالن  مسابقات نفت اهواز شبیه سازی و تمرین شد سپس در  غار بدون هیچ گونه خطا  و آسیب با موفقیت اجرا به درآمد.

رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی خوزستان گفت: ایجاد یک تیم امداد و نجات غار با توجه به عوارض طبیعی متنوع استان خوزستان مهمترین هدف این برنامه است.

انتهای پیام