بازیکنان NWSL به دلیل اتهامات پل رایلی بازی ها را متوقف می کنند


پورتلند ، سنگ معدن. – بازیکنان در دقیقه ششم بازیهای لیگ ملی فوتبال زنان چهارشنبه شب در زمین بازی متوقف شدند و دستان خود را به صورت دایره ای به هم متصل کردند تا با دو بازیکن سابق خود که با اتهامات آزار جنسی و سوء رفتار علیه یک مربی برجسته مطرح شده بودند ابراز همبستگی کنند.

این اقدامات در جریان بازی های Gotham FC و Washington Spirit در فیلادلفیا و بین کارولینای شمالی Courage و Racing Louisville در کاری ، کارولینای شمالی صورت گرفت.

انجمن بازیکنان NWSL در بیانیه ای که چهارشنبه شب منتشر شد ، گفت: “امشب ، ما جایگاه خود را در زمین بازیابی می کنیم ، زیرا اجازه نمی دهیم شادی ما از ما گرفته شود.” “اما این کار طبق معمول نیست.”

لیگ تازه پس از لغو بازیهای آخر هفته گذشته به میدان بازگشت و در عین حال با اتهامات مطرح شده در هفته گذشته علیه پل رایلی ، مربی سابق شجاعت ، که بعداً اخراج شد ، کنار آمد.

هواداران در نیمه اول مسابقه فوتبال NWSL بین کارولینای شمالی Courage و Racing Louisville FC علائم نشان می دهند.
هواداران در نیمه اول مسابقه فوتبال NWSL بین کارولینای شمالی Courage و Racing Louisville FC علائم نشان می دهند.
گری بروم/AP

در همان روز ، صاحب شجاعت به دلیل “شکست” این حق امتیاز در ایجاد محیطی که بازیکنان در آینده احساس امنیت می کنند ، عذرخواهی کرد.

بیانیه استیو مالک ، صاحب شجاعت ، در نامه سرگشاده ، اولین اظهار نظر عمومی تیم پس از اعلام اخراج رایلی در پنجشنبه گذشته بود. این اتهامات لیگ را تکان داد و منجر به استعفای لیزا برد ، کمیسر لیگ ملی فوتبال زنان زنان شد.

مالک در نامه خود گفت که شجاعت پس از خرید مالک تیم در سال 2017 ، در حفظ رایلی و کادر مربیگری “کوشش لازم را انجام داد”.

مالک می نویسد: “ما از تحقیقات در مورد رفتار آقای رایلی در سال 2015 مطلع شدیم و متعاقباً به ما اطمینان داده شد که او از وضعیت خوبی برخوردار است.” وی گفت: “در دوران اشتغال او در شجاعت ، ما از ادعای آزار و اذیت جنسی یا اجبار اطلاع نداشتیم. وقتی در گزارش هفته گذشته از ادعاهای هولناک مطلع شدیم ، آن ها را جدی گرفتیم و بلافاصله آقای رایلی را فسخ کردیم. “

دو بازیکن سابق NWSL ، Sinead Farrelly و Mana Shim ، با اتهامات سوء استفاده ، از جمله اجبار جنسی ، قدمت بیش از یک دهه را مطرح کردند. این اتهامات هفته گذشته در داستانی توسط The Athletic توضیح داده شد.

رایلی هرگونه رفتار نامناسب را رد کرده است.

او در سال 2014 و 2015 مربی تیم NWSL پورتلند ترنز بود ، هنگامی که توسط تیم اخراج شد ، تیمی که از او تحقیق کرده بود و یافته های خود را با لیگ به اشتراک گذاشت. رایلی سپس مربی وسترن نیویورک فلش شد تا اینکه تیمش فروخته شد و در سال 2017 به کارولینای شمالی نقل مکان کرد.

اخراج رایلی آخرین مورد در رشته رسوایی های اخیر مربوط به NWSL ، برترین لیگ حرفه ای فوتبال زنان در ایالات متحده بود.

ریچی برک ، مربی واشنگتن روح ، هفته گذشته به دلیل نقض سیاست ضد آزار NWSL که در روزنامه واشنگتن پست آمده بود ، اخراج شد.

بازیکنان شجاعت کارولینای شمالی هنگام سرود ملی زانو می زنند.
بازیکنان شجاعت کارولینای شمالی هنگام سرود ملی زانو می زنند.
AP

فرید بنستیتی ، مربی تیم OL Reign ، در ماه ژوئیه پس از اظهارنظرهای نامناسب در حین تمرین درخواست استعفا کرد. کریستی هالی ، مربی مسابقه لوئیزویل ماه گذشته به دلایلی که علنی نشده بود اخراج شد و مدیر کل باشگاه Gotham ، Alyse LaHue به دلیل نقض سیاست ضد آزار و اذیت لیگ اخراج شد. او این اتهامات را رد کرده است.

فوتبال ایالات متحده و فیفا تحقیقات خود را درباره رسیدگی لیگ به موضوع رایلی اعلام کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید