اولین آمریکایی که واکسن کووید زد فقط تقویت کننده بود. در اینجا نحوه کسب مالکیت خود است.


دسامبر گذشته ، پرستار ساندرا لیندسی اولین نیویورکی-و آمریکایی-بود که دوز واکسن COVID-19 را خارج از آزمایش بالینی استفاده کرد. در طول نزدیک به 300 روز پس از آن ، 216 میلیون نفر در ایالات متحده در نبرد برای مقابله با همه گیری به او ملحق شدند.

او به عنوان مدیر پرستاری مراقبت های ویژه در مرکز پزشکی یهودیان لورت آیلند هورث هلث ، در هر موج کووید ، از جمله مورد اخیر که توسط نوع دلتا پیش می رود ، در خط مقدم جبهه بوده است.

و روز چهارشنبه ، لیندسی – که دارای مدرک دکترا است – و دو دریافت کننده واکسن اولیه دیگر ، تزریق تقویت کننده خود را انجام دادند.

دکتر لیندسی می گوید: “من احساس فوق العاده ای دارم. بیدار شده و بیرون آمده ام. درست مانند دو عکس اول پاسخ دادم.”

در حال حاضر ، مردم در سراسر کشور در حال دریافت عکس های اضافی از واکسن Pfizer-BioNTech هستند ، که در حال حاضر تنها واکسن واجد شرایط برای دوز سوم است. دریافت کنندگان واکسن جانسون و جانسون و مدرنا باید فعلا منتظر بمانند.

این یکی از دستورالعمل های بسیاری است که نیویورکی ها باید قبل از رفتن به داروخانه برای تزریق بیشتر بدانند. در اینجا برخی دیگر وجود دارد.

به هر حال چرا به تقویت کننده نیاز دارم؟

واکسن های کووید در جلوگیری از بیماری های شدید ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ بسیار عالی هستند. و خطر ابتلا به عفونت را نیز کاهش می دهند. (یادآوری: واکسن های Pfizer و Moderna در ابتدا مجاز به انجام دو نوبت تزریق بودند ، در حالی که جانسون و جانسون با یک دوز یکبار مصرف شدند.)

اما مطالعات نشان می دهد حفاظت واکسن Pfizer – در برابر عفونت و بستری شدن در بیمارستان – به مرور زمان کاهش می یابد. با وجود این که واکسن mRNA نیز وجود دارد ، به نظر می رسد تزریق Moderna در حال حاضر بهتر از داروی Pfizer است.

دکتر سلین گوندر ، متخصص بیماریهای عفونی و اپیدمیولوژیست در دانشگاه نیویورک و بیمارستان بلوو ، در گفت وگو با روزنامه ساینس این هفته گفت: “من تعجب نخواهم کرد اگر توصیه هایی برای دریافت دریافت کنندگان Moderna در مقایسه با Pfizer کمی محدودتر باشد.” به

به نظر می رسد کاهش سن در افراد مسن ، افرادی که دارای نقص ایمنی و کارکنان مراقبت های بهداشتی هستند ، شایع تر است.

کارگران خط مقدم نیز با کاهش این اثر واکسن در برابر ابتلا به ویروس در حدود شش ماهگی روبرو هستند.

نوع دلتا دلیل این کاهش اثر بخشی است ، اگرچه تا حدی می تواند به دلیل بازگشایی اقتصاد و افزایش روزمره مواجهه باشد.

“ما نگران افزایش احتمالی زمستان هستیم. من و پرستاران ، ما خسته شده ایم. “دکتر لیندسی گفت:” ما از تعداد افرادی که از دست داده ایم ناراحت هستیم. آنها دوستان ما ، همسایگان ما ، همکاران ما ، آمریکایی ها هستند. “

همراه با کاهش طبیعی ایمنی در طول زمان ، به این معنی است که برخی از ما می توانیم از تقویت کننده استفاده کنیم.

خوب ، پس چه کسی به تقویت کننده نیاز دارد؟

در حال حاضر ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، تزریق تقویت کننده را برای افراد بالای 65 سال ، افراد بالای 50 سال با شرایط بهداشتی که آنها را در معرض بیماری شدید قرار می دهد و ساکنان بزرگسال مراکز مراقبت طولانی مدت توصیه می کنند.

افراد جوانتر با شرایط قبلی از قبل نیز واجد شرایط هستند ، اگرچه واژه رسمی CDC این است که افراد در این گروه ها باید بر اساس قرار گرفتن در معرض فردی و خطر بیماری شدید تصمیم گیری کنند.

دکتر دیوید بوخولز ، متخصص مراقبت های اولیه در دانشگاه کلمبیا ، در مورد این جوانان گفت: “این گروه علامت سوال است.” “اما اگر س questionsالی دارید ، فقط می توانید با ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود صحبت کنید.”

کارگران خط مقدم در محیط های پرخطر-مانند زندان ها ، مدارس و بیمارستان ها-و افرادی که در مناطق مشابه زندگی می کنند نیز واجد شرایط هستند ، با همان احتیاط.

چه زمانی تقویت کننده ها برای سایر واکسن ها آماده می شوند؟

دریافت کنندگان واکسن های جانسون و جانسون و مدرنا در حال حاضر مجبور به تعویق هستند ، حتی اگر واجد شرایط باشند. CDC می گوید به محض دریافت آژانس های فدرال اطلاعات مورد نیاز ، راهنمایی هایی در مورد تقویت کننده های این گروه به اشتراک می گذارند.

جانسون اند جانسون اوایل هفته جاری اعلام کرد که در حال به اشتراک گذاشتن این اطلاعات با سازمان غذا و دارو است. شرکت مستقر در نیوجرسی گفت که متوجه شده است که دومین تزریق می تواند اثر واکسن آن را از 79 درصد به بیش از 90 درصد برساند و آن را با رقبای مجاز خود هماهنگ کند.

قرار است یک کمیته مشورتی FDA در 14 و 15 اکتبر برای بررسی اقدامات تقویت کننده برای Moderna و Johnson & Johnson دیدار کند. در حال حاضر ، مشخص نیست که آیا گیرندگان Pfizer مجاز به گرفتن عکس های تقویت کننده از مارک دیگر هستند یا برعکس-اما موسسه ملی بهداشت در حال بررسی این موضوع است.

دکتر گوندر در Science Science گفت: “NIH در حال حاضر در حال مطالعه تمام ترکیبات احتمالی Pfizer ، Moderna و J&J است – کدام یک را ابتدا دریافت کردید و کدام را باید به عنوان تقویت کننده دریافت کنید” تا ببیند کدام ترکیب بهترین است. “ما باید از اواسط تا اواخر اکتبر اطلاعاتی در مورد همه این رژیم های ترکیبی داشته باشیم.”

دکتر Chloe Teasdale ، استادیار اپیدمیولوژی و آمار زیستی در دانشکده بهداشت عمومی CUNY ، خاطرنشان کرد: صرف نظر از این موضوع ، این افراد هنوز از مزایای اولین دوره کامل واکسن ها استفاده می کنند.

او گفت: “اثربخشی واکسن ها همچنان بالاست”. مردم باید حتی بدون تقویت کننده ها همچنان احساس امنیت کنند. “

فرض کنید من واجد شرایط هستم. چه زمانی باید تقویت کننده دریافت کنم؟

با توجه به CDC ، اگر شش ماه یا بیشتر از دومین عکسبرداری Pfizer خود می گذرد ، خوب است. به خاطر سادگی ، دکتر بوکولز پیشنهاد می کند که به سادگی شش ماهگی دومین دوز خود را انتخاب کنید.

یک استثنا این است که هنگام دریافت دوز اول خود دچار نقص ایمنی شده اید – به دلایلی مانند شیمی درمانی یا داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی. در این صورت ، شما واجد شرایط دریافت دوز اضافی واکسن COVID 28 روز پس از تزریق دوم هستید. این از نظر فنی تقویت کننده نیست – بیشتر شبیه یک دوز مکمل برای به دست آوردن ایمنی افراد دارای نقص سیستم ایمنی تا سطح بقیه جمعیت واکسینه شده است.

همچنین خوب است که همزمان با تزریق واکسن آنفولانزا از تقویت کننده خود استفاده کنید.

خوب ، من واجد شرایط هستم شش ماه می گذرد. آیا برای عکسبرداری به مرکز جاویتس برمی گردم یا چه؟

برخی از سایت های واکسیناسیون انبوه نیویورک ، از جمله مرکز جاویتس ، بسته شده اند ، در حالی که برخی دیگر کوچک شده اند. بنابراین بهترین گزینه داروخانه محلی شما ، پزشک مراقبت های اولیه شما یا کلینیک جامعه است. شهر نیویورک ، ایالت ها و دولت های فدرال همگی ابزارهای واکسن یاب را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد تولید کننده را فیلتر کنید ، بنابراین می توانید مطمئن شوید که از سایتی با واکسن Pfizer دیدن می کنید. این شهر همچنین دارای یک برنامه زمان بندی آنلاین مفید است ، که در آن می توانید برای قرار ملاقات در یکی از مراکز واکسن شهر ثبت نام کنید.

این شهر حمل و نقل رایگان برای قرارهای واکسن برای افراد معلول نیویورکی و افراد مسن را ارائه می دهد. می توانید با شماره 877-VAX-4NYC (879-829-4692) سواری خود را ترتیب دهید. COVID-19 و واکسن یاب آنفلوآنزای شهر همچنین به کاربران اجازه می دهد تا سایتهای واکسیناسیون قابل دسترس را انتخاب کنند. و می توانید با مراجعه به اینترنت یا تماس با خط تلفن بالا در خانه خود برای تعیین وقت واکسن در خانه خود ثبت نام کنید.

در همین حال ، ساکنان نیوجرسی می توانند از برنامه تعیین وقت واکسن ایالت خود استفاده کنند یا با شماره تلفن های 1-855-568-0545 تماس بگیرند تا یک برنامه تقویت کننده را انجام دهند.

از نظر عوارض جانبی چه انتظاری می توان داشت؟

دکتر بوکولز می گوید احتمالاً در مورد آنچه بعد از دوز دوم مصرف فایزر تجربه کرده اید. او بعد از شوت دوم و شلیک تقویت کننده خود دچار درد دست و کمی خستگی بود. دکتر لیندسی همچنین برخی از درد را در محل تزریق گزارش کرد.

من هنوز به اطلاعات بیشتری نیاز دارم.

وزارت بهداشت ایالت نیویورک یک صفحه وب تقویت کننده کامل با اطلاعات و منابع زیادی در مورد عکسهای بعدی ایجاد کرده است. CDC همچنین در مورد واجد شرایط بودن جزئیات بیشتری ارائه می دهد و اسلایدها و صورتجلسات کمیته مشورتی در مورد اقدامات ایمن سازی به صورت آنلاین در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید