استرالیا حداقل تا سال 2022 از گردشگران خارجی استقبال نمی کندکانبرا ، استرالیا-نخست وزیر استرالیا روز سه شنبه در حالی برنامه های خود را برای رفع برخی از سخت ترین و طولانی ترین محدودیت های سفر COVID-19 که توسط هر دموکراسی وضع شده است ، حداقل تا سال آینده به استرالیا بازگردانده نمی شود.

پس از رسیدن به معیار نخست وزیر اسکات موریسون برای بازگشایی مرزهای خارجی ، این کشور بازگشت مهاجران و دانشجویان ماهر را در اولویت قرار می دهد: واکسیناسیون کامل 80 درصد از جمعیت 16 سال به بالا. انتظار می رود سه شنبه به آن نقطه برسد.

این اخبار تنها چند روز پس از اعلام موریسون مبنی بر برنامه ریزی برای اجازه شهروندان واکسینه شده و ساکنان دائمی از نوامبر برای اولین بار از مارس 2020 به خارج از کشور منتشر می شود.

محدودیت های شدید سفر ، که بیشتر استرالیایی ها را در خانه خود به دام انداخته و بیشتر خارجی ها را از خود دور کرده است ، به پایین ترین سطح مهاجرت از زمان جنگ جهانی دوم منجر شده است. دانشگاه های استرالیا ، که به میزان زیادی از هزینه های پرداخت شده توسط دانشجویان بین المللی متکی هستند ، بسیار آسیب دیده اند و بسیاری از آنها می ترسند که اگر به زودی اجازه ورود به آنها داده نشود ، به جای دیگری بروند.

در حالی که بسیاری از کشورها قرنطینه های سختی را وضع کردند که بخش بزرگی از اقتصادها را تعطیل کرد ، محدودیت های سفر استرالیا زندگی را در بیشتر موارد همه گیر عادی نگه داشته است – اگرچه اکنون در بزرگترین شهرها ، سیدنی و ملبورن ، و کانبرا ، پایتخت ، تعطیل شده است. به

این قوانین در کشوری که نیمی از جمعیت آن در خارج از کشور متولد شده اند یا حداقل یک والد مهاجر دارند ، بار عاطفی زیادی را تحمیل کرده است. خانواده ها از هم جدا شدند و برخی از پدربزرگ ها و مادربزرگ ها از ملاقات با نوه های خود در استرالیا که اکنون به سن 2 سالگی می رسند ممنوع شده است.

پس از برداشته شدن محدودیت ها برای استرالیایی ها ، موریسون گفت اولویت بعدی مهاجران ماهر و دانشجویان بین المللی – قبل از گردشگران خواهد بود. وی مشخص نکرد که چه زمانی به این گروه ها اجازه ورود داده می شود.

موریسون گفت: “من فکر می کنم سال آینده به بازدیدکنندگان بین المللی نیز خواهیم رسید.”

شورای صادرات گردشگری استرالیا ، که نماینده بخشی است که سالانه 45 میلیارد دلار استرالیا (33 میلیارد دلار) از گردشگران بین المللی قبل از همه گیری به دست آورده است ، می خواهد بازدیدکنندگان بین المللی تا مارس بازگردند.

اپراتورهای گردشگری استرالیا – که نه تنها از ممنوعیت گردشگری بین المللی بلکه از محدودیت های مکرر داخلی همه گیر در مرزها رنج برده اند – از اینکه جزئیات بیشتری در مورد نحوه از سرگیری سفرهای تفریحی در دست نیست ناراحت هستند.

دانیل گشویند ، مدیر اجرایی شورای صنعت گردشگری کوئینزلند ، گروه حمایتی اوج ایالت کوئینزلند ، گفت: “ورود گردشگران بین المللی باید بخشی از برنامه باشد.” “حتی اگر آنها اولویت اول نباشند ، ما می خواهیم ببینیم که چگونه این کار انجام می شود. مشاغل زیادی وجود دارند که به فعالیت خود ادامه می دهند. “

گشویند می گوید که بخش او نیاز به برنامه ریزی برای نحوه مدیریت خطر COVID-19 دارد ، شاید از طریق آزمایش سریع و انزوای خود.

در مورد ممنوعیت سفر استرالیا چند استثنا وجود دارد – و گردشگری هرگز به عنوان دلیلی برای عبور از مرز پذیرفته نشده است. کسانی که توانسته اند وارد شوند باید دو هفته را در قرنطینه هتل بگذرانند. اگر حتی پس از اجازه گردشگران همچنان وجود داشته باشد ، این مانع بزرگی خواهد بود.

موریسون هفته گذشته گفت که دولتش برای “سفر کامل بدون قرنطینه برای برخی از کشورها ، مانند نیوزلند ، زمانی که انجام این کار ایمن باشد” تلاش خواهد کرد. وی در مورد زمان آن توضیح بیشتری نداد.

استرالیا و نیوزلند به طور مختصر یک حباب مسافرتی بدون قرنطینه را زمانی مشترک کردند که هر دو کشور اساساً از انتقال COVID-19 عاری بودند.

اما نیوزلند پس از آنکه مقامات استرالیایی کنترل شیوع نوع بسیار مسری دلتا را از دست دادند ، که در ماه ژوئن توسط خدمه هوایی آمریکا به سیدنی آورده شد ، قرنطینه را دوباره اعمال کرد.

نوع دلتا بازی را در بسیاری از کشورها تغییر داده است که قبلاً با قوانین سفر بسیار سخت ، از جمله نیوزلند ، می توانستند تا حد زیادی ویروس را دور نگه دارند. روز دوشنبه ، دولت آن کشور برای اولین بار اذعان کرد که دیگر نمی تواند به طور کامل از شر ویروس کرونا خلاص شود.

استرالیا همچنان به مبارزه با شیوع بیماری ادامه می دهد و در عین حال برای تلقیح جمعیت خود نیز تلاش می کند. شروع واکسیناسیون آن در ابتدا کند بود ، اما افزایش یافته است.

ایالت ویکتوریا روز سه شنبه رکورد ملی 1763 مورد عفونت محلی جدید را ثبت کرد. دومین ایالت پرجمعیت استرالیا همچنین چهار مورد مرگ بر اثر کووید -19 را گزارش کرده است.

رکورد ملی قبلی 1599 مورد عفونت در 24 ساعت توسط نیوساوت ولز هنگامی که شیوع آن در 10 سپتامبر به اوج خود رسیده بود ، ثبت شد.

نیو ساوت ولز در میزان واکسیناسیون سایر ایالت ها را رهبری می کند و انتظار می رود فرودگاه سیدنی اولین فرودگاه باز شده برای مسافران واکسینه شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید