احساسات شدید؟ 11 راه برای فریب دادن • Wellness Captain


عکس توسط Shaterstock

کنترل و درک احساسات شما یک توانایی نادر است که تنها تعداد کمی از افراد (که به عنوان هوش هیجانی نیز شناخته می شود) از آن برخوردارند. چگونه در شرایط جدید واکنش نشان داده می شود ، چگونه احساس می کنیم می تواند واکنش های ما را تعیین کند ، و بارها ، نتیجه.

هنگامی که با احساسات خود هماهنگ هستید ، می توانید تصمیمات درستی بگیرید ، روابط موفق و تعاملات روزانه داشته باشید و در آخر ، مراقب خود باشید.

ویکی بوتنیک ، درمانگر در تارزانا ، کالیفرنیا ، معتقد است که هر نوع احساسی اعم از شادی یا عصبانیت می تواند تا حدی تشدید شود که کنترل آن غیرممکن است. اما با کمی تجربه زندگی و تمرین ، می توانید رئیس احساسات خود شوید. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید ، در اینجا دستورالعمل هایی را پیدا خواهید کرد.

چگونه می توان رئیس احساسات خود شد:

 1. تاثیر احساسات خود را درک کنید – احساسات شدید برای احساس مهم هستند. و گاه به گاه ، احساس غرق شدن احساسی طبیعی است ، چه اتفاق خوب و چه بدی در حال رخ دادن است.
 2. هدف از تنظیم ، نه سرکوب – در حالی که نمی توانید احساسات خود را با شماره گیری کنترل کنید ، تصور کنید که حداقل می توانید آنها را مدیریت کنید. سرکوب یا سرکوب احساسات می تواند مانع از تجربه و بیان احساسات شما شود. نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که بدانید چگونه بین کنترل احساسات خود و تمیز کردن آنها در زیر فرش تفاوت قائل شوید.
 3. دقیقاً احساسات خود را مشخص کنید – وقتی چیزی شما را به شدت ناراحت می کند ، ممکن است تمایل داشته باشید سطل زباله را بیندازید ، به میز خود ضربه بزنید و انگشت خود را نیش بزنید. در آن لحظات ، بهتر است متوقف شوید و از خود بپرسید: در حال حاضر چه احساسی دارم؟
 4. همه احساسات خود را بپذیرید – اگر می خواهید در مدیریت احساسات خود بهتر عمل کنید ، باید آنها را بپذیرید. افزایش آرامش در اطراف احساسات شدید به شما امکان می دهد آنها را بدون واکنش بیش از حد احساس کنید.
 5. یک دفتر خاطرات داشته باشید – نوشتن یا نوشتن احساسات و پاسخ هایی که آنها برانگیخته اند می تواند کمک کننده باشد. گاهی اوقات ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که احساسات را از طریق افکار خود با حافظه خود بازگردانید. کاغذ گذاشتن روی چیزی که قبلاً احساس می کردید می تواند به شما این امکان را بدهد که در مورد آنها عمیق تر فکر کنید.
 6. یک نفس عمیق بکش – گاهی اوقات ما به طور کامل از قدرت نفس آگاه نیستیم ، یا بسیار خوشحال هستیم یا آنقدر عصبانی هستیم که نمی توانیم صحبت کنیم. اگرچه تنفس آهسته به طرز جادویی آن احساسات شدید را از بین نمی برد ، تمرینات تنفس عمیق می تواند به بهبود ما کمک کند.
 7. بدانید چه زمانی باید خود را ابراز کنید – زمان و مکان مناسب برای احساسات شدید وجود دارد. فریاد زدن در بالش در راحتی خانه خود می تواند تنش و عصبانیت را از بین ببرد. اما در شرایط دیگر ، بهتر است آن را برای خودتان نگه دارید. صرف نظر از میزان ناامیدی ، بهترین کار این است که بر سر رئیس خود فریاد نزنید.
 8. به خودتان فضا بدهید – دوری از احساسات شدید می تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که به شیوه ای معقول پاسخ می دهید. فاصله می تواند انواع مختلفی داشته باشد: شما می توانید یک موقعیت نگران کننده را ترک کنید یا با حواس پرتی خود از مشکل ، یک فاصله ذهنی ایجاد کنید.
 9. مدیتیشن را امتحان کنید – مدیتیشن می تواند به شما در رسیدن به آن سطوح آگاهی از همه احساسات و تجربیات کمک کند. مدیتیشن اساساً به شما می آموزد که چگونه با آن احساساتی بنشینید که ممکن است وسوسه شوید از آنها دوری کنید یا به سادگی بر شما چیره شوند.
 10. استرس را حفظ کنید – استرس مدیریت احساسات شما را مشکل می کند. بنابراین ، اگر استرس زیادی دارید ، بهتر است ابتدا بر کاهش آن تمرکز کنید تا بتوانید واضح فکر کنید. مطمئن شوید که به اندازه کافی می خوابید ، ورزش می کنید ، مدتی را در خارج از خانه می گذرانید و برای استراحت به کلاس های سرامیک می روید.
 11. با یک درمانگر صحبت کنید – بی نظمی عاطفی طولانی مدت یا مداوم می تواند منجر به بیماری های روانی مانند اختلال شخصیت مرزی و اختلال دوقطبی شود. مشکلات کنترل احساسات می تواند ناشی از ضربه ، مشکلات خانوادگی یا سایر نگرانی های اساسی باشد. یک درمانگر می تواند شما را در این سفر راهنمایی کند و به شما کمک کند بهترین تصمیمات را برای ثبات و سلامت روان خود بگیرید.

اگر از خواندن مقاله ما لذت برده اید ، همچنین توصیه می کنیم که بخوانید: 11 توصیه معمول صبحگاهی برای کمک به سلامت روان شمادیدگاهتان را بنویسید