آیدا 250 هزار نفر از ساکنان نیوجرسی را مجبور کرد تا 6 هفته آب بجوشانند


ساکنان نیوجرسی در پاترسون ، پاسایک و بخش هایی از کلیفتون و وودلند پارک پس از آلوده شدن آب آشامیدنی بقایای طوفان ایدا ، ششمین هفته مشاوره آب جوش خود را آغاز می کنند.

مقامات می گویند رواناب طوفان مخزن باز را که آب تمیز را در حدود 250،000 نفر در پترسون و جوامع اطراف توزیع می کند ، آلوده کرده است.

روبی کاتن ، کمیسر آب Passaic Valley ، گفت: “ما تقریباً در انتهای راه هستیم ، فقط کمی صبور باشید زیرا تقریباً آنجا هستیم.” او انتظار دارد که پاکسازی هفته آینده انجام شود.

وزارت امور خارجه حفاظت از محیط زیست باید نمونه های اضافی آب را تأیید کند تا ساکنان بتوانند با خیال راحت دوباره از آب لوله کشی کنند.

لندل جونز ، سخنگوی کمیسیون آب دره پاسایک ، گفت که خدمه بدون وقفه کار کرده اند و در حال حاضر 3000 مورد از بیش از 4000 شیر آب را برای تمیز کردن سیستم توزیع شستشو داده اند.

وی گفت: “مخزن میلیون ها و میلیون ها گالن آب در آنجا وجود دارد ، بنابراین ما مجبور شدیم آب آلوده را خارج کرده و سپس آن را با آب تمیز جایگزین کنیم.” “و آخرین مرحله شستن هیدرنت ها است.”

هنوز مشخص نیست که چه آلاینده هایی در آب وجود دارد اما جونز گفت که آب مخزن کدر است و می تواند حاوی مدفوع حیوانات یا سایر مواد شیمیایی از مناطق اطراف باشد.

کمیسیون آب دره پاسایک دارای سه مخزن باز است اما تنها یکی از آنها آلوده شده است. مقامات گفتند که دو مخزن دیگر در سطح مرتفع تری قرار دارند و در ماه های تابستان که آب بیشتری مصرف می شود ، به عنوان پشتیبان استفاده می شود. او گفت که سیستم نمی تواند فقط به آب مخزن دیگر منتقل شود زیرا قسمتهایی از سیستم احتمالاً از قبل آلوده شده است.

او گفت: “ما فقط می خواستیم اطمینان حاصل کنیم که آب مشتری ما سالم است بنابراین بهترین کار این است که به مشاوره آب جوش برویم.” این فرمان در 2 سپتامبر صادر شد.

پنبه گفت که او می خواهد اطمینان حاصل کند که آژانس برای طوفان های آینده آماده است و این شامل پوشش مخازن است. در سال 2009 ، مقامات ایالتی به کمیسیون آب دره پاسایک دستور دادند مخازن خود را مطابق با قوانین فدرال بپوشانند. مخازن ، با این حال ، هنوز بدون پوشش باقی مانده است.

جونز گفت که انتظار دارد کمیسیون آب دره پاسایک بتواند حداقل بخشی از هزینه های پاکسازی و آب بطری رایگان را که در مکان های تعیین شده تهیه کرده اند ، از آژانس مدیریت فوریت های فدرال بازپرداخت کند.

دیدگاهتان را بنویسید