آیا ترامادول قوی تر از کدئین است؟


ترامادول و کدئین افیونی هستند که در تسکین دردهای خفیف تا متوسط ​​بسیار مثر هستند. با این حال ، تصور می شود که ترامادول قوی تر از کدئین است. ترامادول حدود 10٪ قوی تر از کدئین بدون نسخه است ، اما به اندازه اکسی کدون ، تیلنول 3 ، ویکودین ، ​​فنتانیل و غیره قوی نیست.

اگرچه ترامادول شبیه کدئین است ، اما اعتقاد بر این است که متابولیت دمتیله شده ترامادول یک آگونیست گیرنده موپیوئیدی بسیار قوی تر از مولکول مادر است ، و در مکان های دیگر گیرنده اثر کمتری دارد. اثرات ترامادول بسته به بیمار ، دوز ، زمان روز ، داروهای دیگر ، غذا و غیره متفاوت است ، زیرا در مکان های گیرنده های متعدد به طور همزمان کار می کند.

تصور می شود که ترامادول چندین مکانیسم عمل مختلف دارد. اثرات مختلف متقابلاً سودمند است. این دارو دارای اثر ضد افسردگی است ، بر سروتونین و نوراپی نفرین تأثیر می گذارد ، علاوه بر این که روی برخی گیرنده های مواد افیونی نیز تأثیر می گذارد.

توصیه می شود: 12 خطرات استفاده از ترامادول برای عملکرد جنسی

ترامادول همچنین باید توسط آنزیم ها به شکل فعال تری تبدیل شود. فعالیت این آنزیم ها بسته به ترکیب ژنتیکی بیمار متفاوت است. این ممکن است توضیح دهد که چرا برخی افراد بیشتر در معرض اعتیاد به ترامادول هستند. همچنین ممکن است توضیح دهد که چرا برخی افراد به اندازه دیگران از ترامادول سود نمی برند. در مورد درمان با ترامادول و CYP2D6 ژنوتیپ

کدئین از این نظر مشابه است که باید توسط آنزیم ها به مورفین تبدیل شود. حدود 10 of از مردم (قفقازی اروپایی) نمی توانند کدئین را به مورفین تبدیل کنند ، بنابراین کدئین هیچ اثر ضد درد بر روی آنها ندارد.

کدئین ، مانند مورفین ، هروئین و تریاک ، از گیاه خشخاش گرفته می شود. ترامادول از نظر شیمیایی مشابه کدئین است ، اما در آزمایشگاه از مولکولهای قبلی ساخته می شود. این دارو در بین پزشکان محبوب است زیرا تحمل آن بهتر است و خطر وابستگی کمتری به سایر مواد مخدر دارد ، اگرچه این بدان معنا نیست که کاملاً بی خطر است.

مواد مخدر دیگر مانند مورفین ، هروئین و پسر عموی مصنوعی آن فنتانیل به طور قابل توجهی قوی تر از ترامادول و کدئین هستند. در نتیجه ، استفاده از ترامادول برای علائم درد متوسط ​​یا سرفه کدئین برای مدت کوتاهی خطر کمتری برای اعتیاد یا ترک دارد.

توصیه می شود: کدئین برای درد: استفاده ، عوارض جانبی ، سوء استفاده و اعتیاد

درک نحوه عملکرد ترامادول و کدئین

مواد مخدر عمل می کنند زیرا سیستم عصبی مرکزی دارای سه گیرنده اصلی مواد مخدر در سلول های عصبی است که درد ، پاداش ، جنبه های عملکرد دستگاه گوارش ، جنبه های عملکرد تنفسی و جنبه های عملکرد دستگاه تناسلی را در ترکیب با مواد مخدر طبیعی تولید شده توسط بدن تنظیم می کند. گیرنده ها هستند گیرنده های او، گیرنده های دلتا، و گیرنده های کلاهکآنها در سطح غشای سلول های عصبی یافت می شوند و زمانی فعال می شوند که یک افیون ، چه به طور طبیعی در بدن وجود داشته باشد و چه به عنوان یک دارو نشان داده شود ، به عنوان کلیدی در قفل در مولکول قرار می گیرد.

تریاکها نسخه های مصنوعی تریاکهای طبیعی بدن هستند. مواد شیمیایی آنها همان گیرنده ها را متصل کرده و فعال می کنند. کدئین ، ترامادول ، مورفین و سایر مشتقات خشخاش عبارتند از:آگونیست های گیرنده او“این بدان معناست که آنها گیرنده های او را هدف قرار داده و فعال می کنند.”

تلاش های بدن برای تسکین درد توسط این گیرنده ها و مواد مخدر طبیعی (درون زا) که با آنها شریک می شوند ، واسطه می شود. در نتیجه ، غرق شدن گیرنده های Mu با مواد مخدر دارویی مانند کدئین ، ترامادول و سایر داروها ممکن است خواص ضد درد (درد) آن ناحیه از سیستم عصبی مرکزی را بهبود بخشد.

توصیه می شود: چگونه می توان به فرد کمک کرد تا بر اعتیاد به مواد مخدر غلبه کند

مواد مخدر دارویی به ویژه اعتیادآور هستند زیرا سیستم مخدر مواد مخدر نیز مسیرهای پاداش را کنترل می کند. اصلی ترین مخدرهای درون زا ترشح شده توسط سیستم عصبی شما در پاسخ به رابطه جنسی ، یک وعده غذایی فوق العاده و سایر منابع لذت ، اندورفین ها هستند. سرخوشی و احساس خوب بودن از عوارض جانبی بالقوه همه داروهای شبه افیونی موجود در بازار است زیرا مواد افیونی گیرنده های موی مشابه اندورفین را فعال می کنند. بیماران می توانند از نظر جسمی و روانی معتاد شوند زیرا بدن و ذهن آنها این حالت خوش را دوست دارند.

شایستگی برای تصویر: بسیار خوب است

سیستم شبه افیونی درون زا به تنظیم رفلکس ماهیچه ای کمک می کند که کمربند شما را برای تنفس و بازدم در پاسخ به سطح دی اکسید کربن در خون منبسط و محکم می کند. دوزهای کوچک مواد افیونی ، مانند کدئین ، می تواند سرفه و گلودرد را در بیماری ها و اختلالات مختلف که علائم آن سرفه و گلودرد است ، مهار کند.

محققان مکانیسم دقیقی را که کدئین سرفه می کند را کشف نکرده اند ، اگرچه می دانند که رفلکس سرفه با سیستم مخدر درون زا مرتبط است. آنها نمی دانند که چرا در برخی از سرفه های مداوم ، به عنوان مثال ، کار نمی کند.

آیا تیلنول با کدئین قوی تر از ترامادول است؟

تیلنول با ترکیب کدئین از ترامادول به تنهایی قوی تر است. تایلنول ، که به پاراستامول یا استامینوفن نیز معروف است ، یک مسکن است که برای درمان دردهای خفیف تا متوسط ​​و تب استفاده می شود. پاراستامول فقط در دوز معمول دمای بدن را تا حدی کاهش می دهد. از این نظر نسبت به ایبوپروفن پایین تر است و مزایای استفاده از آن برای تب نامشخص است.

تایلنول به طور گسترده ای با کدئین یا ترامادول ترکیب می شود تا اثر آنها را افزایش دهد. بنابراین منطقی است که ترکیب تیلنول با کدئین قوی تر یا م effectiveثرتر از ترامادول باشد.

توصیه می شود: خرید آنلاین دارو؟ 10 نکته اساسی که برای ایمنی خود نیاز دارید

با این حال ، بر اساس تحقیقات ، اثر تایلنول با کدئین و تیلنول با ترامادول برابر است. نتایج این مطالعه نشان می دهد که قرص ترامادول / APAP (37.5 میلی گرم / 325 میلی گرم) به اندازه کپسول کدئین / APAP (30 میلی گرم / 300 میلی گرم) در درمان دردهای مزمن غیر بدخیم کمر و OA موثر است و بهتر تحمل می شود. با این حال ، مقدار داروهای جداگانه متفاوت است (مقدار ترامادول / تیلنول از نظر مقدار بیشتر از کدئین / تیلنول است) ، اما از نظر تأثیر مشابه برابر هستند. این همچنین نشان می دهد که تیلنول با کدئین قوی تر از تیلنول با ترامادول است اگر داروهای جداگانه به همان مقدار ترکیب شوند. به عنوان مثال ، 30 میلی گرم کدئین با 300 میلی گرم تیلنول در مقابل 30 میلی گرم ترامادول با 300 میلی گرم تیلنول.

آیا Ultram حاوی کدئین است؟

Ultram فاقد کدئین است. Ultram یک مارک ترامادول است که حاوی 50 میلی گرم ترامادول هیدروکلراید در هر کپسول سخت است.

بسیاری از اوپیوئیدها با داروهای دیگر مخلوط می شوند تا اثربخشی آنها افزایش یابد ، اما نه با یک تریاک دیگر. به عنوان مثال ، کدئین و ترامادول نباید با هم استفاده شوند زیرا ممکن است خطرات و عوارض جانبی را افزایش دهند ، از جمله احتمال مصرف بیش از حد.

آیا تایلنول 3 از ترامادول قوی تر است؟

تایلنول 3 به تنهایی ترامادول قوی تر است. تیلنول 3 ترکیبی از کدئین (30 میلی گرم) و استامینوفن (300 میلی گرم) است. این مخلوط از داروها برای درمان دردهای خفیف تا متوسط ​​استفاده می شود. کدئین با تأثیر بر مغز ، نحوه درک و واکنش بدن به درد را تغییر می دهد. استامینوفن به کاهش تب کمک می کند.

توصیه می شود: مصرف سیپروفلوکساسین؟ این کارهای خطرناک را انجام ندهید

نتیجه

تصور می شود که ترامادول به دلیل فعالیت آگونیست گیرنده mu-opioid قوی تر ، چندین مکانیسم مختلف هم افزایی عمل و توانایی تبدیل آسان به مورفین در مقایسه با کدئین قوی تر از کدئین است.

ترامادول در بین پزشکان محبوب است زیرا بهتر تحمل می شود و خطر وابستگی کمتری به سایر مواد مخدر دارد ، اگرچه این بدان معنا نیست که کاملاً بی خطر است. همیشه ایمن تر است که قبل از مصرف مسکن قوی با پزشک خود مشورت کنید. خوددرمانی برای زندگی شما مضر است!

اطلاعات پزشکی ارائه شده در این مقاله فقط به عنوان یک منبع اطلاعاتی ارائه شده است. این اطلاعات هیچ گونه رابطه بیمار و پزشک ایجاد نمی کند و نباید به عنوان جایگزینی برای تشخیص و درمان شغلی مورد استفاده قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید