آیا افزایش دی اکسید کربن در جو ما باعث کاهش مواد مغذی موجود در غذایی که می خوریم می شود؟

اخیراً، متخصصان تغذیه و دانشمندان به این فکر کرده اند که چگونه افزایش میزان دی اکسید کربن در جو ما باعث می شود مواد غذایی که می خوریم کم ارزش تر شوند. در واقع، آنها فکر می کنند افزایش سطح دی اکسید کربن باعث می شود گیاهانی که می خوریم بیشتر به غذای ناسالم تبدیل شوند.

افزایش دی اکسید کربن در هوایی که تنفس می کنیم و گیاهان برای رشد از آن استفاده می کنند باعث کاهش پروتئین، مواد معدنی و ویتامین های موجود در گیاهانی مانند برنج، جو و سیب زمینی می شود. اینها منابع غذایی مهمی برای بسیاری از افراد زنده امروزی هستند و خطرات ناشناخته ای برای سلامتی انسان در آینده ایجاد می کنند.

مطالعات کشاورزی طی سال‌ها نشان داده است که بسیاری از مهم‌ترین منابع غذایی ما کمتر مغذی شده‌اند. محتوای ویتامین ها، مواد معدنی و پروتئین ها به طور قابل اندازه گیری کمتر است. همین مطالعات کاهش چشمگیر این مواد مغذی را طی 50 تا 70 سال گذشته نشان می دهد.

چرا این اتفاق می افتد؟

محققان دلیل آن را بسیار ساده می دانند. تولید محصولات زراعی با افزایش محصول به قیمت تغذیه افزایش یافته است، خواه کلم بروکلی، گوجه فرنگی یا غلات پر فیبر. پرورش دهندگان یاد گرفته اند که این گیاهان را سریعتر رشد دهند. این بدان معناست که گیاهان زمان کمتری برای جذب مواد مغذی که معمولاً با سرعت رشد کمتری دارند، دارند. البته سطوح بالاتر دی اکسید کربن در جو نیز باعث افزایش سرعت رشد این گیاهان می شود.

گیاهان برای زندگی به دی اکسید کربن نیاز دارند، درست مانند انسان ها به اکسیژن. به دلیل افزایش مقدار کربن CO2 در جو، گیاهان بیشتر از این مولکول ساده استفاده می کنند.

البته بحث گرم شدن کره زمین در مقابل تغییرات آب و هوا ادامه دارد. با این حال، هیچ بحثی در مورد افزایش سطح دی اکسید کربن در جو وجود ندارد. قبل از انقلاب صنعتی، دی اکسید کربن حدود 280 قسمت در میلیون بود. این سطح در سال های اخیر به بیش از 400 قسمت در میلیون افزایش یافته است. این می تواند تا سال 2050 به 550 قسمت در میلیون برسد. این سطح بیش از دو برابر آن چیزی است که در جو زمانی که کشاورزان آمریکایی شروع به استفاده از وسایل نقلیه موتوری مانند تراکتور و کامیون در مزارع خود کردند.

برخی از سیاستمداران بر این باورند که این چیز خوبی است، زیرا رشد محصول را سرعت می بخشد و غذای بیشتری را برای جمعیت در حال رشد جهان فراهم می کند. آنها استدلال می کنند که افزایش سطح دی اکسید کربن در جو ما به فتوسنتز کمک می کند و باعث شتاب می شود.

با این حال، دانشمندان مختلف نشان داده اند که بر اساس این استدلال، تولید بیشتر غذا به معنای رشد محصولات سالم تر با مقادیر مشابه مواد مغذی نیست.

با احترام