آن را پخش کنید یا رد شوید؟


اعتیاد از دیرباز علوفه عادی فیلمسازان مستند بوده است. از تلنگرهایی مانند هروئین (ه) ، خانه ای که من در آن زندگی می کنم، و اوباش نسخه به سریالهایی مانند جنایت قرن و مداخله، ما اغلب می بینیم که این اپیدمی روی صفحه نمایش بحث می شود. جاسینتا ، در حال حاضر در حال پخش در Hulu ، رویکرد شخصی تری به این موضوع دارد و شرح سفر یک زن جوان را هنگام آزادی از زندان و تلاش برای پاک نگه داشتن دختر کوچکش نشان می دهد.

جاسینتا: STREAM IT یا رد شدن از آن؟

اصل مطلب: هنگامی که ما برای اولین بار با جاسینتا 26 ساله ملاقات می کنیم ، او 8 ماه در زندان است و در حال آماده شدن برای ورود دوباره به جهان است. او فاش می کند که برای اولین بار در سن 15 سالگی زندان بوده است و در این بین وقفه زیادی رخ نداده است. یکی از موارد مثبت حکم زندان او؟ مادرش رزماری در تمام مراحل کنار او بوده است. رزماری هنوز زمان کافی برای خدمت دارد و او بسیار نگران این است که وقتی جاسینتا به خانه برگردد چه اتفاقی می افتد. این دو با وجود شرایط فوق العاده نزدیک هستند و علیرغم این واقعیت که رزماری دلیل این است که جاسینتا در وهله اول با مواد مخدر ، دعوا و سرقت از مغازه آشنا شد.

هنگامی که جاسینتا برای اولین بار آزاد می شود ، به نظر می رسد مصمم است که پاک بماند. دختر 10 ساله اش ، کالین ، به شدت دلتنگ او شده است و جاسینتا می خواهد در زندگی او حضور مداوم داشته باشد. جاسینتا خانه ای هوشیار برای اقامت پیدا می کند و با حمایت پدرش ، ریک و برادرش ، در راه او قرار می گیرد. بعد از اینکه چهره های آشنا ظاهر می شوند و وزن احساسی وضعیت او شروع به تجلی می کند ، جاسینتا عود می کند و بار دیگر از زندگی کالین ناپدید می شود و در تلاش است تا علاوه بر دوست پسر بزرگترش ، لاکی ، خود را حفظ کند. با افزایش نیاز او به راه حل ، زندگی جاسینتا منفجر می شود و سرانجام او را پشت میله های زندان می نشاند. این تصویر تلخ از اعتیاد نسلی و تأثیر آن بر زندگی بسیاری از افراد ، قسمت های مساوی ای آزاردهنده و دلخراش است.

فیلم Jacinta Hulu
عکس: HULU

چه فیلم هایی شما را به یاد خواهد آورد؟: جاسینتا ممکن است کمی به شما یادآوری کند هروئین (ه)، تارناسیون، ایولین، و حتی دختران زندانیبه

گفتگوی به یاد ماندنی: برخی از روایت های ابتدایی از خود جاسینتا کاملاً من را از بین برد: “پدرم به من توضیح داد ، وقتی نوزاد هستید و گریه می کنید ، مادر شما شما را برمی دارد و به شما آرامش می دهد. وقتی بچه بودم مادرم گریه می کرد. او مرا برای راحتی برد. “

جنسیت و پوست: هیچ یک.

برداشت ما: در موارد متعدد در حین تماشا جاسینتا، مجبور شدم به خودم یادآوری کنم که در حال تماشای مستندی هستم. نه به دلیل سبک – احساس می شود بسیار تسلیم شده و در زندگی صادق است – بلکه به این دلیل که هر بازیکنی احساس می کند که کاملاً بازی کرده است. این نوع داستانی است که قلب شما را در بر می گیرد و مدت زیادی پس از اتمام اعتبارات از رها کردن آن خودداری می کند و این عمدتا به دلیل زن صاحب نام است. جاستینتا ، با وجود همه نقص ها و اشتباهات قضاوت ، به راحتی قابل ریشه یابی است. شما می خواهید او زندگی مشترک خود را پشت سر بگذارد ، در کنار دختر کوچکش باشد ، راهی پیدا کند تا وسواس خود را مانند مادرش کنار بگذارد (مادری که در 15 سالگی او را فحشا کرد). پدرش و حمایت بی دریغش او را بسیار دوست داشتنی می کند ، و حتی رزماری ، با همه اقدامات مشکوک و ویژگی های عجیب و غریب خود ، به راحتی می توان فهمید که چرا جاسینتا او را “سوار یا مرد” می داند.

علیرغم اینکه کاملاً برنده شده است جاسینتا، من گاهی اوقات احساس ناراحتی می کردم ، به ویژه هنگامی که او عود می کرد. تماشای فیلمبرداری او با دوربین باعث شد از خود بپرسم که فیلمسازان چه مسئولیت اخلاقی دارند در مورد ایستادن و ثبت این رفتار بالقوه تهدید کننده زندگی. هیچ پاسخ ساده ای در اینجا وجود ندارد ، و شاید من در این تفکر تنها هستم ، اما از دیدن استفاده او کمی ناراحت شدم. شاید نکته این باشد. جاسینتا آیا فیلمی برای آرامش ما نیست ، بلکه ما را مجبور می کند تا در مورد درد عود و پشیمانی و این که این نوع بیماری ها در زندگی واقعی چگونه به نظر می رسد ، فکر کنیم. همیشه معده کردن آسان نیست ، اما احساس می شود که لازم است.

تماس ما: آن را جریان دهید جاسینتا این یک تصویر دلسوزانه و دلخراش از طبیعت ویرانگر اعتیاد و آسیب هایی است که به بسیاری از جانها وارد می کند.

جید بودوفسکی یک نویسنده مستقل است که توانایی خراب کردن خطوط مشت ، کشیدن میکروفون در کارائوکه و توییت کردن با تشنگی را دارد. او را در توییتر دنبال کنید: jadebudowskiبه

جریان جاسینتا در هولودیدگاهتان را بنویسید